Aktualności‎ > ‎

Druga kwesta na renowację konińskich powązek już za nami.

opublikowane: 1 lis 2011, 13:47 przez Powązki Konina   [ zaktualizowane 1 lis 2011, 13:55 ]

Dzień już się kończy, cmentarze na ul. Kolskiej jaśnieją blaskiem świec. Czas więc na pierwsze, skromne jeszcze podsumowanie dnia.
Dziś na cmentarzach spotkało się z Państwem 26 członków Towarzystwa Przyjaciół Konina i zaproszonych gości. Po raz drugi spotkaliśmy się z niebywałą serdecznością, po raz pierwszy zaś z uznaniem efektów naszych tegorocznych prac - wyniku zbiórki z zeszłego roku. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny wsparliście nas Państwo datkami. Czasami były to kwoty spore i za nie bardzo dziękujemy, cieszyły nas jednak i te, które choć niewielkie to dawane ze szczerego serca. Pokazywały one bowiem, że czują się Państwo częścią konińskiej wspólnoty i nie jest Wam obojętny przyszły los naszej wspólnej historii.

Przypomnijmy, że pierwsza zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków dała nam blisko 10.000zł, które dokładnie rok temu mogliśmy określić jako 10,5kg gotówki. Ile zebraliśmy dziś tego na razie nie wiemy (dowiemy się jutro w godzinach wieczornych). Możemy jednak określić, że zebrana kwota waży więcej. Tym razem mamy 10,8kg.

Za udział w dzisiejszym dniu i wsparcie naszej akcji dziękujemy wszystkim kwestującym. Niektórzy z nich jak v-ce Prezydent Wilczewski i skrzypek Janusz Wawrowski przyszli wsparci przez dzieci tworząc z dzisiejszej kwesty wydarzenie rodzinne. Kończąc zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.


Comments