Aktualności‎ > ‎

Pożegnanie Ewy Grętkiewicz

opublikowane: 21 lis 2013, 02:40 przez Powązki Konina   [ zaktualizowane 21 lis 2013, 02:41 ]

Ewa rodzina cz-bOdeszła od nas 13 listopada.

W lipcu 2012 skończyła pisanie ostatniego swojego tekstu ”Życie bez baterii”. Kończyła go dyktując, bo nie radziła już sobie z klawiaturą. W nim napisała m.in.:

Ja na przykład chcę, w tę ostatnią podróż wyruszyć w żółtej sukience, w kolorze słońca. I niech ktoś zaśpiewa dla mnie piosenkę Agnieszki Osieckiej, brawurowo kiedyś wykonywanej przez Kalinę Jędrusik „Ja nie chcę spać, ja nie chcę umierać...”
I niech mi nie kupują kwiatów, bo jak mówiła moja babka czarownica, nie zawsze ten, kto paradnie chowany trafi do Królestwa Niebieskiego, bo Pan Bóg kwiatów nie będzie rachował a tylko dobre uczynki zważy i grzechy policzy.
Niech przyniosą książki dla dzieci, bo to one meblują nam głowy. I oby te książki trafiły do biblioteki w Starym Koninie, bo tak trudno o nowości, i są drogie. Zresztą co pisarka innego może ofiarować swoim czytelnikom?
Miałam i mam nadal przekonanie, że należy przede wszystkim inwestować w dzieci, rozwijać ich wrażliwość, właśnie miedzy innymi przez czytanie.
Stąd pomysł na dobre książki, napisane prostym językiem, preferujące dobro, miłość, przyjaźń, bez popadania w tani dydaktyzm. I okazało się, że to co się łatwo czyta, niekoniecznie się łatwo pisze, ale ja lubię wyzwania.

Msza żałobna odbędzie się 30 listopada 2013 roku o godz. 12 w Koninie, w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Szpitalnej 28, uroczystości pogrzebowe – na cmentarzu parafialnym przy ul. Kolskiej.

Wolą Zmarłej było nie składanie kwiatów. W czasie prowadzonej podczas uroczystości kwesty koleżeńskiej, będzie możliwość przekazania datków dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (filia Starówka) na zakup książek dla dzieci.

Dziękujemy Ci Ewo...

tekst za www.mbp.konin.pl

i witamy na Powązkach Konina.