Aktualności‎ > ‎

znamy już wykonawcę

opublikowane: 7 kwi 2011, 12:54 przez Powązki Konina   [ zaktualizowane 8 kwi 2011, 10:51 ]
W środę, 6 kwietnia 2011r, o godzinie 17:30 w synagodze przy ul. Mickiewicza odbyło się specjalne zebranie zarządu Towarzystwa Przyjaciół Konina. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie rady nadzorczej.

Celem spotkania była prezentacja i wybór oferty na wykonanie remontu nagrobków, czyli podjęcie dalszych działań stanowiących konsekwencję zbiórki przeprowadzonej 1 listopada 2010 roku.

Po burzliwej dyskusji wspieranej nie jednym argumentem za i przeciw konkretnej ofercie, zarząd postanowił skorzystać z oferty przedstawionej przez pana Zbigniewa Ulińskiego z Koła.

Przedstawiona oferta, której najważniejsze elementy zostaną niebawem zamieszczone, wskazała na spore doświadczenie wykonawcy w kompleksowej renowacji zabytkowych pomników nagrobnych oraz, co jest elementem znacznej wagi, deklarację udzielenia gwarancji i opieki wykonawcy przez kolejne lata nad powierzonym do wykonania nagrobkiem.

Doświadczenie pana Ulińskiego potwierdziły także materiały otrzymane od Stowarzyszenia Miasta Koła nad Wartą. Prezentujemy je poniżej.W najbliższym czasie TPK podejmie dalsze rozmowy, niezbędne przed przystąpieniem do prac. Kolejne relacje niebawem.

Artykuł o renowacji pomników w Kole.

Comments